Skóra wokół oczu, ma zaledwie 0,5mm grubości, więc jest czterokrotnie cieńsza od skóry twarzy. Leży bezpośrednio na mięśniach otaczających oko i niemal pozbawiona jest gruczołów łojowych, które zapewniałyby jej barierę ochronna w postaci warstewek tłuszczu. Także włókna kolagenu i elastyny są tu rzadziej rozmieszczone. Mięśnie powiek bez przerwy pracują: rozciągają się i kurczą przy każdy zmrużeniu oczu i uśmiechu tworząc zmarszczki mimiczne. zaburzona, zmęczona, pod wpływem stresu, zmęczenia i nie właściwej diety, cyrkulacja limfy powoduje obrzęki i zasinienia.

Okolice oczu trzeba odpowiednio pielęgnować już od 20 roku życia, kiedy to zmniejsza się produkcja kolagenu, a w wieku 25lat pojawiają się pierwsze zmarszczki. Zabiegi na okolice oczu polecane są osobą, które skarżą się na cienką zwiotczałą skórę powiek, cienie i zasinienia wokół oczu, worki obrzęki pod oczami oraz zmarszczki mimiczne w kącikach oczu(tzw. kurze łapki) oraz na dolnej powiece.

Zabiegi na okolice oczu:

  • Eye Iluminate Therapy -120zł
  • Eye Iluminate Therapy w połączeniu z Dermapenem – 160zł

W linii Eye Illuminate Therapy wykorzystano wyjątkowy efekt synergii kwasu traneksamowego, kwasu laktobionowego oraz witaminy C. Efektem terapii jest rozjaśnienie skóry pod oczami, poprawa jej jakości poprzez stymulację produkcji kolagenu oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych.