Czym jest i jak działa peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny to zabieg z zakresu kosmetyki profesjonalnej, w którym wykorzystywane są fale ultradźwiękowe. Fala ultradźwiękowa w obecności płynu tworzy pęcherzyki wypełnione rozrzedzonym gazem, które powiększają się i gwałtownie pękają. Pod wpływem ciepła i podwyższonego ciśnienia dochodzi do dokładnego i bezbolesnego oczyszczania skóry z zalęgającej warstwy zrogowaciałego naskórka, toksyn oraz wydzielin gruczołów łojowych odpowiedzialnych za powstawanie zaskórników i wągrów.

Jakie rezultaty daje peeling kawitacyjny?
Rezultatem peelingu kawitacyjnego jest gładka cera, skóra staje się delikatna w dotyku, z otwartymi porami   i mieszkami włosowymi, zdezynfekowana (bakterie i drobnoustroje zostają rozerwane, a tym samym zniszczone). Skóra może ulec lekkiemu zaczerwienieniu, które znika po kilku minutach.

Jakie są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?
Decydując się na zabieg należy pamiętać o następujących przeciwwskazaniach: ciąża, nowotwory, niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca, wszczepienie rozrusznika serca, stany gorączkowe, stany zapalne, nie zakończony wzrost kości, obecność w ciele metalowych implantów.